Warunki kwalifikacji
Warunki kwalifikacji na szkolenie.
Warszawa – zima 2025 (edycja XII) – rekrutacja trwa do 31.01.2025.
Lublin – wiosna 2025 (edycja VIII) – rekrutacja trwa do 31.01.2025.
UWAGA!
Z dniem 1 kwietnia 2025 r. nastąpi zmiana listy kierunków studiów dopuszczających do udziału w szkoleniach rekomendowanych oraz ubiegania się o certyfikat PTTPB (tj. 4letni kurs psychoterapii). Lista kierunków studiów zostaje ograniczona do psychologii, medycyny (dyplom lekarza), pielęgniarstwa oraz pedagogiki specjalnej i resocjalizacyjnej.
Osoby, które rozpoczęły/ rozpoczną szkolenia do 31.03.2025 r. obowiązuje wykształcenie bazowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień tj. dyplom lekarza lub studia magisterskie z psychologii, pedagogiki, pielęgniarstwa, resocjalizacji lub socjologii, z zastrzeżeniem złożenia wniosku o certyfikat w ciągu 6 lat od rozpoczęcia kursu.
Zmiany wchodzą w życie od 1.04.2025 r. i będą obowiązywały osoby, które rozpoczną szkolenia po tym terminie.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie PTTPB www.pttpb.pl
1.Kwalifikacja składa się z dwóch etapów.
2.W pierwszym etapie kwalifikacji osoba chcąca uczestniczyć w kursie wysyła wypełniony formularz zgłoszeniowy przez stronę akademia-interego.com.pl a następnie składa następujący komplet dokumentów (pocztą lub osobiście na adres Akademia Psychoterapii Interego ul. Mokotowska 3 lok 6 00-640 Warszawa.
- Kserokopię dyplomu ukończenia studiów w zakresie psychologii, pedagogiki, resocjalizacji, pielęgniarstwa, socjologii lub kserokopię prawa wykonywania zawodu lekarza.
- Życiorys zawodowy
- Potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 200 zł. Opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi.
- Oświadczenie, że osoba chcąca uczestniczyć w kursie nie ma w żaden sposób ograniczonych praw wykonywania zawodu, ani nie występują inne przesłanki, które mogłyby mieć wpływ na jej pracę z pacjentami, w tym dziećmi.
- Po skompletowaniu i sprawdzeniu powyższych dokumentów Akademia informuje osobę chcącą uczestniczyć w kursie o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
3.W drugim etapie kwalifikacji odbywa się rozmowa kwalifikacyjna z kierownikiem merytorycznym lub kierownikiem programowym szkolenia. W jej trakcie osoba chcąca uczestniczyć w kursie.
- Przedstawia swoją motywację związaną z decyzją zdobywania kwalifikacji do pracy jako psychoterapeuta poznawczo – behawioralny
- Prezentuje swoją ścieżkę zawodową i kompetencje interpersonalne.
- Powyższa procedura kwalifikacyjna nie służy weryfikacji wiedzy kandydatów, ale badaniu ich predyspozycji do bycia psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo – behawioralnym.
4.Osoby, które pozytywnie przeszły rozmowę kwalifikacyjną są o tym informowane w ciągu 7 dni roboczych od daty rozmowy. W takim wypadku są one proszone o dostarczenie do sekretariatu następującego kompletu dokumentów w ciągu 14 dni.
- Podpisanej umowy szkolenia
5.Kwalifikacja na kurs odbywa się w kolejności wpłynięcia kompletu dokumentów. Akademia nie prowadzi rezerwacji miejsc.
6.Osoby, które nie zakwalifikowały się na kurs, ponieważ nie przeszły pozytywnie rozmowy kwalifikacyjnej mogą ubiegać się ponownie o przyjęcie na szkolenie w kolejnej edycji kursu , po spełnieniu ewentualnych zaleceń związanych z koniecznym przygotowaniem się do takiego szkolenia.